Serverul numarul 1 din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Model » Cerere Staff
Lun Feb 17, 2014 6:08 am Scris de DuReX

» Nume Minecraft
Sam Feb 01, 2014 3:04 pm Scris de AdiGangZster33

» Model » Reclamatie
Vin Ian 31, 2014 8:30 am Scris de DuReX

» Model » Cerere UnBan
Vin Ian 31, 2014 8:28 am Scris de DuReX

» Model » Postare Sugesite
Vin Ian 31, 2014 8:25 am Scris de DuReX

» Tutoriale Minecraft , Profil
Vin Ian 31, 2014 12:43 am Scris de AdiGangZster33

» Canal de YT
Joi Ian 30, 2014 11:09 am Scris de AdiGangZster33

» Tutoriale Minecraft , Profil
Joi Ian 16, 2014 11:53 am Scris de AdiGangZster33

» nume de skin aici puneti numele si gata
Vin Dec 06, 2013 10:25 pm Scris de DuReX

Noiembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit

Distribuiţi | 

Reguli Operatori , Reguli Administrative - Sanctiuni

In jos 
AutorMesaj
AdiGangZster33

Data de înscriere : 30/11/2013
Varsta : 17
Localizare : Vaslui

MesajSubiect: Reguli Operatori , Reguli Administrative - Sanctiuni   Sam Noi 30, 2013 2:02 pm

Regulile Operatorilor , Administrative , Sanctionare

I.Reguli Operatori

1.Atentie la comportamentul fata de jucatori! Adminii serverului au datoria de a tine bunul mers al serverului si de a satisfice jucatorii!

2.Nu se vor face reguli noi de catre admini!

3. Adminii sunt la randul lor jucatori si trebuie sa cunoasca , sa respecte si sa aplice regulamentul jucatorilor , indiferent ce grad ar avea!

4.Setarile sunt configurate de catre Owner.Oricine incearca sa modifice setarile , se considera incalcarea regulamentului!

5. Nu se admit in nici un caz folosirea puterilor de admin asupra altui admin indiferent de nivel. Cel care isi rezerva acest drept este ownerul , impreuna cu un alt owner sau co-owner/singur.

6.Ownerul nu va lua masuri de upgrade/downgrade , decat prin intermediul unui Vote (a se intelege votul a mai multi admini).

II.Reguli Administrative

1.Pentru coduri se vor aplica pedepse usturatoare , mult mai rele decat cele din “Regulamentul Jucatorilor”.

2.Orice pedeapsa data pentru cod , trebuie insotita si de o dovada!Fara dovada , nu se va lua in calcul pedeapsa.

3.Nici un Admin nu are voie sa scoata banul dat de alt Admin , fara permisiunea acestiua.

4.Nu se va schimba harta inainte de 15 minute!In cazul in care jucatorii nu vor mai dori acea harta , SE VA DA UN SINGUR VOTEMAP.Acest lucru va fi facut de catre cel mai mare Admin in grad.

5.Jucatorii care jignesc Adminii , indiferent cu ce caractere sunt scrise ( injurii lungi sau injurii scurte – prescurtari) , se vor lua decizii de catre

Admin , dupa bunul plac al sau , iar in cazul banului , sa nu depaseasca 120 minute!

6.Orice ban permanent este insotit de CEL PUTIN o dovada.

7.Nu se vor executa comenzi intre Admini! Este strict interzis!

8.Comanda “Destroy” se va aplica daca un player nu va da pozele sau va folosi comenzi (aim , speed , wall…).

9.De asemenea , jucatorul care jigneste un Admin fie prin chat-ul jocului sau vocal (daca exista o convorbire de Skype sau Messenger) va fi sanctionat , doar daca are dovezi/martori (oficiali).La fel se va proceda si in sens invers , adica atunci cand un Admin jigneste destul de urat un jucator (nu in sensul de "esti rau" , "esti praf" , ci prin "limbaj de cartier").

-Sanctiune: 1.Prima abatere: Jail - 30 minute
2.Ban 2 ore
3.Ban 24 ore/ Ban 3 zile (dupa placul Adminului)
4.Ban permanent.

III.Sanctiuni

-Admini: -La prima si a doua greseala adminul va fi avertizat.

-La a treia greseala , Adminului i se va retrage accesul pentru o perioada de timp.

-La a patra greseala , Adminul va primi DownGrade sau Remove!

Semnat,
                                                                                                           [VAD]Adi.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Reguli Operatori , Reguli Administrative - Sanctiuni
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Minecraft Community :: Anunturi,Stiri Reguli-
Mergi direct la: